Jmenovka na svatbu a její další využití!

Na každé svatbě je spousta hostů, kteří se spolu znají buďto celý život, nebo minimálně opravdu dlouho. Většinou jde o kamarády ze strany ženicha, nebo nevěsty, ale společně se tyto dvě různé strany znát nemusí. Samozřejmě, každý se určitě zvládne představit podáním ruky a vyslovením své jména, ale především na větších svatbách můžete nových lidí poznat spousty a jména si jednoduše nezapamatovat. Ideální řešení je tedy jmenovka na svatbu, kterou každý host dostane při svém příchodu, hrdě si ji připne na svůj outfit a pak už bude mít každý jasno, s kým máte tu čest!

Kdy hostům jmenovky rozdat?

Každý začátek svatby se odehrává v lehkém chaosu. Probíhají poslední přípravy, zdobí se poslední volné kusy prostoru a také se přichází svatební hosté. Každý samozřejmě dorazí někdy jindy a jsou celí nedočkaví, aby už mohli postávat se známými a bavit se.

Právě v ten moment je dobré hostům rozdat jejich svatební jmenovky. Doporučujeme, aby je rozdával někdo, kdo může být k dispozici po celou dobu příchodu hostů a stejně tak je dobré umístit „uvítací výbor“ do místa, kudy musí projít každý host. Nikdo tak neunikne a dostane svou jmenovku a případně i svatební vývazky.

Při přípravě svatebních jmenovek doporučujeme si ještě vytisknout seznam všech hostů včetně příjmení a postupně si odškrtávat ty, kteří už dorazili a jmenovku dostali. I když vám budou jmenovky ze stolu mizet, tak v momentě, kdy budete mít seznam hostů i s příjmeními, budete si jisti, kdo jsou ti zbývající, kteří ještě chybí.

Náš tip: Uvítání hostů udělejte včetně welcome drinku. Málokdo se vám bude chtít vyhnout!

Jak jmenovky vyrobit?

Jmenovka na svatbu není žádná složitá věc, a pokud budete chtít, určitě si ji zvládnete vyrobit i sami. Pokud to tak nebude, můžete požádat firmu, která se zabývá výrobou svatebních tiskovin, aby je pro vás připravila. Tisk jmenovek ale může být nákladnější, než například výroba svatebních cedulí nebo pozvánek na svatbu, protože každá jmenovka je zkrátka jiná.

Když se rozhodnete jít cestou samovýroby, můžete se také více odvázat v tom, jak bude jmenovka vypadat. K její výrobě nedoporučujeme žádný obyčejný papír, chce to něco, co vydrží po celou dobu svatby. Ideální je v tomto případě dřevo, které dobře vypadá a pokud znáte někoho, kdo ovládá krasopis, určitě to bude dokonalá kombinace.

Jmenovka jako vstupenka do tomboly?

Na svatbě je také často plno her a především svatební tombola bývá velmi oblíbená, i když některé ceny svatebčané snad ani vyhrát nechtějí. Pokud si chcete ušetřit práci s rozdáváním lístků do tomboly, můžete na jmenovky hostů napsat z druhé strany i výherní číslo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *