Svatební gratulace: Co popřát novomanželům do budoucího společného života?

Jestliže jste byli pozváni na svatbu, je vhodné připravit si předem přání či gratulaci. Ta může mít různé podoby, najít můžete různé citáty a verše, ovšem samozřejmě si můžete připravit také vlastní přání. Právě svými slovy jistě vyjádříte nejlépe přání pro novomanžele a vaše svatební gratulace tak nezapadne mezi ostatními.

Jak by přání mělo vypadat?

V obchodech se můžete setkat s různými provedeními papírových svatebních přání, které je možné na svatební gratulace použít. Mnoho z nich je kýčovitě vtipných a výrazně barevných, to se však na svatbu příliš nehodí.

  • Lepším řešením je vybírat decentní přání, na které můžete vepsat svá slova.
  • Svatební přání můžete pořídit ve větších obchodních řetězcích či třeba v papírnictví.
  • Chybět by vám k němu neměla ani obálka, do které poté přání vložíte.

Jakmile máte vybrané vhodné přání, je třeba vymyslet také, co do něj napsat. Na to se však podíváme později. Důležité je totiž také zmínit co s přáním, jakmile ho máte připravené. Stačí ho vložit do obálky označené svým jménem, aby bylo patrné, od koho gratulace pochází. Na svatbách pak většinou bývá připravena truhla či podobná nádoba, do které se přání vhazují. Případně je vyhrazeno jedno konkrétní místo, kam svatebčané pokládají svá přání. Takové místo je možné označit i speciální cedulí.

Vhodné citáty

Na internetu se můžete setkat s různými citáty, které jsou vhodné k příležitosti svatby. Záleží tak jen na vás, který zvolíte. V případě, že ho chcete na přání vepsat, je dobré doplnit ho také pár svými slovy. Jinak by gratulace mohla působit poměrně stroze a neosobitě. Není třeba vymýšlet originální obraty, postačí popřát štěstí do společného života novomanželů. Ovšem originalitě se samozřejmě meze nekladou. Sami nejlépe víte, co konkrétního se pro daný pár hodí.

Vtipné přání

Existuje také celá řada připravených vět, jejichž účelem je pobavit. Inspirací jsou internetové zdroje, na webových stránkách totiž můžete najít přání, které se vám zalíbí. Dejte však pozor na to, aby daný vtip nepůsobil spíše urážlivě. Jestliže však máte jistotu, že novomanželé mají smysl pro humor, nemusíte se bát ani vtipných přání. Vybrat můžete samozřejmě některé z již existujících, ovšem ještě lepší je zakomponovat do přání vaše společné vtipné zkušenosti. Jestliže však řečnictví není vaší silnou stránkou, využijte nápady z internetu.

Elegantní přání

Jestliže nechcete být příliš originální, můžete se držet spíše konzervativnějších gratulací. Ty rozhodně neurazí a je v nich řečeno vše důležité. Základem bývá přání zdraví, lásky a spokojeného soužití. I zde však platí, že můžete gratulaci zcela přizpůsobit svému stylu. Osobité přání jistě potěší o něco více než obecné fráze z internetu. Jestliže rádi skládáte verše, můžete popustit uzdu své fantazii. Stačí i krátká báseň.

Svatební gratulace by neměla chybět, novomanželé totiž čeká nová životní etapa. Proto je milé popřát jim k této události pár milými slovy společné štěstí a lásku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *